Pro zájemce

Ještě před tím, než se pustíte do čtení informací "co kde a jak" je potřeba pro připojení do naší sítě, máme pro vás několik důležitých informací:

Nejsme ISP (poskytovatel připojení k internetu)
Nejsme ISP, přestože členové radioklubu mají možnost zdarma využívat připojení k internetu. Základním rozdílem oproti běžnému ISP je, že naše činnost nemá za cíl finanční zisk, ale službu našim členům radioklubu - uživatelům sítě.

Nejsme sekta
Radioklub TJ Lanškroun není uzavřen proti přílivu nových členů. Pravdou zůstavá, že pro připojení k nám budete muset také něco udělat - přesněji řečeno budete se muset sami spolupodílet na vytvoření připojení, zvlášť když připojení nového člena děláme zdarma ve svém volném čase.

Nemáme rádi sosače
Pokud hledáte vhodné připojení k internetu pro Váš počítač, na kterém běží 24 hodin denně několik programů pro agresivní stahování hudby, videa a her jako je například uTorrent, Emule nebo DC tak vězte, že naše síť není rovněž tou správnou volbou. Nicméně není pravda, že by se v naší síti nesmělo stahovat. Stačí to dělat jenom trochu s rozmyslem a nebo v noci. Mezi 23h a 8h ráno, kdy většina členů síť nevyužívá může kdokoliv využívat kapacitu sítě libovolným způsobem až do jejího maxima. Objem stažených dat uživatelem není limitován.

Co mě to bude stát?
Členské klubové příspěvky. Výše příspěvků je 200 Kč měsíčně. Připojení je zdarma. Přijímací zařízení bezplatně zapůjčujeme.

A když to přestane fungovat?
Naše síť funguje velmi dobře. Spolehlivost je zajištěna dobrovolnickou prací našich členů, když se něco pokazí vždy se najde někdo, kdo pomůže.
A jak to bude rychlý?
Obecně lze říci , že se pohybuje mezi 10 - 40 Mbity. Používáme technologii připojení 5GHz, která zaručuje minimální odezvy připojení a vysokou rychlost přenosu dat. Pro páteřové trasy používáme technologie v pásmu 10GHz, 17 GHz, 60GHz a 80GHz. Naše síť má dostatečnou konektivitu 2,5Tbitu. Zásluhou nepřetížení jednotlivých vysílacích bodů členy spolku má naše síť menší agregaci než někteří komerční poskytovatelé.

Pokrytí?
Dostupnost naší sítě je po celém Lanškrouně, Rudolticích, Dolním Třešňovci, Horním Třešňovci, Albrechticích, Sázavě, Lubníku, Žichlínku, Lukové, Damníkově, Květné, Výprachticích, Koburku, Nepomukách, Strážné, Koruně, Tatenicích a části Horní Čermné a Trpíka.